10 tipů, jak správně pečovat o své vlasy!

Když se podíváte do zrcadla a jste nepříjemně zaražení tím, že vaše vlasy nejsou podle vašeho gusta? Jsou unavené, konečky roztřepené, suché a na pohled zničené? Tak právě pro vás je tenhle článek, ve kterém vám prozradíme, jak správně pečovat o své vlasy, aby byly vlasy vaší ozdobou krásy.

 

1, Používejte vlasové přípravky, které neobsahují škodlivou chemii

Nemůžeme ovlivnit všechny faktory životního prostředí, které poškozují vaše vlasy, ale to, co můžeme ovlivnit, je druh šamponů a dalších produktů. Přírodní produkty = zdravější vlasy. Nepoužívejte tak produkty, které obsahují parabeny, silikony, sulfáty, pegy a další. Například sulfáty se používají pro pěnění a dráždí vlasovou pokožku a mohou tak způsobit podráždění.

 

2, Dejte si pozor na správné nanášení kondicionéru

Kondicionéry jsou od toho, aby vlasy vyživovaly, uhlazovaly a dodávaly jim dostatečnou péči. Zároveň chrání vlasy před vnějšími agresory z prostředí. Kondicionéry by se neměly nanášet na pokožku hlavy, kde by se usazovaly a následně by pokožku mohly dráždit. Také by se mohly více mastit.

 

3, Teplota vody je důležitá

Nemyjte si vlasy příliš teplou vodou a ani příliš studenou. Ideální je vlažná voda. Vlažná voda uzavře vlas. Vlasy si umyjte šamponem dvakrát, poprvé umyjete usazený prach a nečistoty z ovzduší, podruhé už vlasy důkladně vyčistíte.

 

4, Vyvarujte se stresu

To se v dnešní době dobře píše, ale hůř koná. Pokud ale svůj život dobře vybalancujete, bude si pochvalovat nejen vaše tělo, ale také vaše vlasy i pleť. Nadměrný stres totiž způsobuje vypadávání vlasů a celkově zhoršenou kvalitu vlasů. To samé platí i o kouření a nezdravé stravě.

 

5, Strava je důležitá

Vyvážená strava je alfa omegou pro vaše zdraví a také pro vaše vlasy. Aby byly vaše vlasy krásné, je důležité jíst bílkoviny (libové maso, ryba, fazole, vejce). Diety založené na nízkém obsahu bílkovin mohou mít za následek slabé, lámavé vlasy a jejich vypadávání. Důležitý je také ve stravě zinek, který je výborný proti vypadávání. Doplnit ho můžete buď vitamínovými doplňky nebo ořechy (například vlašské, pekanové, kešu nebo mandle), zeleninou, ovocem. Důležitý je i pitní režim. Doporučuje se denně vypít minimálně dva litry vody.

 

6, Nadměrný tepelný styling není dobrý

Nezapomeňte vlasy vyfénovat. Nechat vlasy volně uschnout není nejlepší varianta, vlasy se zapaří. Zároveň používání žehličky, kulmy, natáček může po delší době změnit strukturu vlasů a vlasy mohou být suché a náchylné k lámání. Před použitím žehličky je dobré použít ochranný stylingový produkt.

 

7, Dopřejte svým vlasům dobrou péči

Jak vždycky říkám „není to jenom o jídle“, přírodní kosmetika v kombinací s kvalitní stravou a dobrým životním stylem je kombinací, díky které vám vaše tělo, vlasy, pleť i pokožka poděkují. Není důležité, jak kosmetický produkt vypadá, ale co obsahuje. Jako první se tak podívejte vždy na složení. Pokud se ve složení nevyznáte, podívejte se například na web https://encyklopedie.biooo.cz/ , kde najdete informace o složení. Jaké produkty byste rozhodně měli mít doma? Jako základní péči doporučuji kvalitní šampon, kondicionér, masku na vlasy, vlasové sérum. Naši nabídku vlasové kosmetiky najdete ZDE

 

8, Používejte správný hřeben

Kvalitní hřeben je také důležitý. Nezapomeňte si vlasy před mytím rozčesat. Hřeben by měl mít široké zuby. Tento druh hřebenu zabraňuje poškození vlasů. Za sebe můžu doporučit tento hřeben. Odkaz najdete ZDE

 

 

9, I správné gumičky do vlasů jsou důležité

Není gumička jako gumička, některé jsou bohužel pro vlasy nevhodné. Není dobré, když gumička vlasy příliš stahuje, to způsobuje lámání vlasů. Nejlepší jsou látkové a gumové.

 

10, Návštěvu kadeřnice nevynechávejte

Abyste neměli roztřepené konečky, je důležité si vlasy zastřihávat každých 6 – 8 týdnů. Roztřepené konečky byly, jsou a budou, jsou způsobené tepelným stylingem, znečištěním, kouřením, stresem, apod.. Pravidelné zastřihávání je dalším krokem ke krásné a zdravé hřívě.

 

A jak jsem to měla já? Když jsem byla mladší, neměla jsem zrovna ukázkové vlasy. Byly suché, konečky roztřepené, bylo jich málo a ne a ne povyrůst. Jakmile jsem ale přešla na přírodní kosmetiku a vyhodila jsem všechny konvenční přípravky, začaly se mi vlasy před očima měnit. Teď, po pěti letech, co bych na své vlasy žádný chemický přípravek nedala, je mám úplně jiné. Jsou husté, jsou daleko víc kudrnatější, jsou lesklé a zdravé. Samozřejmě to nebylo jen tak, musela jsem se o ně starat. Když jsem jim ale dala péči, kterou potřebují, vrací mi to. A já věřím, že pokud dodržíte všechny body, které jsem vám vypsala, i vy časem (nic není hned! Změna nebude za pět dní, nebude ani za měsíc, ale když vyčkáte cca tři měsíce, tak rozdíl už bude hodně patrný) budete mít krásnou hustou hřívu. 

 

Nezapomeňte se podívat i na naše video, ve kterém se dozvíte, jak správně aplikovat kondicionér a co udělat jako první, když k vám dorazí balíček, ve kterém najdete šampuk.

 

 

Pokud máte jakékoliv dotazy, napište mi a ráda vám poradím.

Mějte se krásně.

Za Puaree, Adri

 

Použité zdroje:

https://skinkraft.com/blogs/articles/hair-care-tips

https://www.healthline.com/health/tricks-healthier-fuller-hair#omega-fatty-acids

https://www.bomtonblog.cz/ktere-gumicky-nosit-abyste-si-nenicili-vlasy/

  • Home
  • Design Shoptetak.cz