Abyst se cítíli dobře: Nejen proto jsme partneři Global Wellness Day!

Když nás oslovovili, abychom se stali partneři Global Wellness Day, nepřemýšleli jsme ani minutu a hned jsme řekli: "Ano, jdeme do toho s vámi." Do Global Wellness Day jsme se zapojili proto, protože celý koncept souzní s naším přesvědčením. Jsme toho názoru, že cítit se dobře, psychicky i fyzicky, je alfa a omega celého bytí. 

Možná si říkáte, co vlastně konkrétně je Global Wellness Day, protože do České republiky tento mezinárodní den přišel až letos. Cílem Global Wellness Day je přinést povědomí o důležitosti wellness do všech koutů České republiky. Ukázat lidem, jak nastartovat myšlení k pozitivní změně, která pomůže v tomto vypjatém období znovu načerpat energii, zkrátka #abystesecitilidobre. Slovo „wellness“ je možné přeložit z anglického jazyka jako „pohoda“. Jedná se o stav, kdy jsme mentálně, fyzicky, ale také společensky a sociálně spokojeni.

Global Wellness Day je sice jeden den, ale jedná se o globální hnutí s ucelenou filozofií, která dokazuje, že každý den můžeme prožít jako Global Wellness Day. Zkrátka i jeden den může změnit váš život.

Letos se oficiálně slaví 11. června.

Global Wellness Day představuje aktivitu společenské odpovědnosti bez ohledu na místo, zcela nezávislou na věkovém segmentu a příjmovém statusu. Každý má právo žít dobře. Dveře Global Wellness Day jsou tedy otevřeny všem. Filosofie Global Wellness Day vychází také z manifesta o sedmi krocích.

Manifesto Global Wellness Day

1.Denně si dopřejte hodinovou procházku

2.Pijte více vody

3.Omezte spotřebu plastových láhví na minimum

4. Jezte zdravě

5.Dělejte dobré skutky, i maličkosti se počítají

6.Dopřejte si večeři se svými blízkými

7.Choďte spát do 22:00

 

Použité zdroje: Oficiální prezentace Global Wellness Day ČR

  • Home
  • Design Shoptetak.cz