Jak vznikly Fajnovky od Adri

 
Zajímá vás, jak vznikly Fajnovky, co vše jsme museli zvládnout, abychom mohli spustit e-shop? Přesně o tom je tento první článek na blogu.

 

Píše se červenec 2017, seděla jsem na balkoně, byl teplý letní den a říkala jsem si, že bych se ráda během toho pracovního "modu" chtěla odreagovat. Přece jenom práce - doma - práce - povinnosti mimo práci - doma - víkend - spaní - doma - práce, no, je to dlouhodobě stereotypní a stereotyp nemám ráda. Tak jsem si řekla, že mě baví kosmetika, že se o kosmetiku zajímám už nějaký ten pátek, že je pro mě důležité, co v té kosmetice je, která je fajn a která není dle mých představ. A najednou to přišlo: "Hele, a proč bych si jako nemohla tu kosmetiku vyrobit sama? To bych mohla zmáknout, ne?!" 

A už to bylo. První impuls byl na světě. Tak, teď ještě to jméno a první objednávka surovin a jdu to zkusit. Stejně jako celý nápad vyrábět si sama kosmetiku, i to jméno přišlo tak nějak samo. Seděla jsem (pro změnu) v obýváku, v ruce jsem měla počítač a zakládala jsem pro své kamarády facebookovou stránku. Tak si tak říkám, musí to být něco, co bude rychle zapamatovatelné, co bude tak nějak jiné, co nebude mít v názvu "přírodní", "z přírody", co bude prostě "fajn". No, jasně budou to FAJNOVKY. Tedy "fajn produkty".  

Následně jsem začala pátrat, jak se co vyrábí, zkoušela jsem první výtvory a najednou jsem viděla, že to holky chtějí, že mi chodí objednávky a dotazy typu "hele, neumíš i deodorant, ten bych chtěla", "Adri, vyrobíš mi, prosím, něco na vlasy", a tak jsem postupně začala vyrábět ve volném čase složitější a složitější produkty. Najednou jsem se do toho dostávala čím dál tím více....

A potom to přišlo....po 8 měsících od prvního výtvoru jsem zjistila, že mě to naplňuje nějak víc než samotná práce, do které jsem začala chodit tak trochu s nechutí. Po dalších dvou měsících (to už se píše konec května 2018), jsem zjistila, že v té práci mě to už vážně nebaví, že to naplnění dne přichází až v momentě, kdy dorazím domů a vyrábím Fajnovky. Tak jsem si řekla, že se přece nebudu trápit někde, kde to není pro mě evidentně už tak skvělé, jak to bylo na začátku, že bych měla poslechnout své srdce a jít tam, kam mě to táhne nejvíc - věnovat se jenom Fajnovkám. Sice jsem věděla, že to bude náročné, ale taky jsem věděla, že pokud bych to nezkusila a nedala do toho vše, tak bych si to vyčítala. Takže jsem se rozhodla, že dám výpověď v práci a pokusím se rozjet Fajnovky. 

Nastává bod zvratu, nastává první červen 2018, nastává velký krok do neznává, nastává krok do podnikání, nastává krok být svým vlastním šéfem, v hlavě mi v ten moment probíhalo tak "dvatisícedvěstědevadesátšest" otázek, na které jsem neznala odpověď, ale byla jsem připravená do toho jít se vším všudy, byla jsem připravená to nevzdat.

Jak to probíhalo? Co všechno jsem musela zvládnout, abyste teď, 9.3.2019, mohli na e-shopu Fajnovky od Adri číst tyto řádky? O tom si povíme jindy.... ;)

  • Home
  • Design Shoptetak.cz