Jak vznikly Fajnovky - druhá a zároveň poslední část!

 

Jak vznikly Fajnovky? První článek najdete ZDE.

 

1, PROVOZOVNA

Jakmile jsem se rozhodla, že do toho jdu na plné obrátky, jako první jsem začala hledat prostory, kde bych mohla mít výrobnu. Poté, co jsem našla vhodné prostory, nastala rekonstrukce. Když už bylo dokonáno, řekla jsem si, že nebude od věci, abych si založila s.r.o. (tedy první úřednický koloběh v tomto pořadí: právník, živnost, banka, právník, živnost a banka). Dále byl potřeba souhlas hygieny, hasičů (nejdříve vypracované požárně bezpečnostní řešení stavby, to následně putovalo k hasičům), územního odboru a stavebního úřadu. Každý orgán si vyžádal příslušné dokumenty, musela jsem splnit řadu podmínek, kterými vás nebudu zatěžovat, následně se dorazili podívat přímo na místo a poté jsem čekala na jejich souhlas. Když dorazil ten poslední souhlas, byla provozovna připravená k výrobě. A musím říct, že jsem si hodně oddechla a skákala metr dvacet, protože tento celý koloběh dal hodně zabrat.

 

2, CERTIFIKACE 

Bez certifikace kosmetických produktů by to ale nešlo. Takže jsem zkoušela a zkoušela a vylepšovala každý produkt, pokud jsem s ním nebyla 100% spokojená, znovu jsem ho předělávala a to tak dlouho, dokud jsem si sama neřekla a necítila, že je to opravdu ten finální produkt, ze kterého jsem nadšená a se kterým jsem 100% spokojená. Poté následoval výběr dodavatelů a obalového materiálu. Tak, a teď už k samotné certifikaci, jedná se poměrně o drahou záležitost, každý produkt musí být zvlášť certifikovaný, musí se vyplnit papíry o složení přípravku (včetně bezpečnostních listů všech surovin), vyrobit vzorečky, připravit náhledy etiket (tímto moc děkuji skvělé grafičce, která má zlaté nervy, protože jsem si toho hodně navymýšlela a musela kvůli mě etikety několikrát předělávat) a odeslat k certifikaci. Po třech měsících dorazily výsledky a schválené produkty. Všechny produkty byly v pořádku, dermatologické testy taky, zátěžový test u šampuku taky a to byla druhá velká radost, která mě hned nabudila a dodala energii k dalším výkonům. Jakmile jsem tedy všechny potřebné dokumenty měla u sebe, musela jsem všechny produkty zaregistrovat do CPNP (do bruselského systému notifikace kosmetických přípravků) a k jednotlivým výrobkům mi bylo přiřazené číslo. Poté už jenom stačilo najít skvělou tiskárnu, která mi vytiskne etikety, poprosit kamaráda, aby mi vyfotil produkty, připravit vizitky, roll up, vyrobit produkty a samozřejmě založit e-shop.

 

Voilááááááá, a Fajnovky jsou na světě a já můžu konečně po roce říct, že jsem to zvládla a že můžou Fajnovky dělat radost nejen mně a mé rodině, ale taky vám - mým zákazníkům, bez vás by totiž Fajnovky nikdy neexistovaly! Děkuji!

  • Home
  • Design Shoptetak.cz