Z certifikace: Část druhá, výběr surovin!

Přinášíme vám druhou část z našeho projektu, který nese název "Z certifikace". V prvním článku jsme vám prozradili, jak probíhá výběr produktů. Celý článek si můžete přečíst ZDE. Dnes se Adri, zakladatelka Puaree, bude věnovat druhé části a tou je výběr surovin.

 

Jak už jsem psala v první části, ze začátku to pro mě bylo hodně nové, nakupovala jsem hromadu surovin, abych se mohla seznámit, očichat je, osahat si je, popřípadě je vyzkoušet v receptech, abych věděla, jak se budou chovat a co od nich můžu očekávat. Postupem času jsem vyzkoušela přibližně 500 surovin ( a možná i více, mívám docela špatný odhad :D ) a to už není zrovna málo. Už vím, kterého dodavatele zvolit a kterému se raději vyhnout obloukem. 

 

Jakmile tedy nastane fáze "nakupování surovin pro nové produkty", rozsvítí se mi očička. :D Jsem totiž takový shopaholic, který má nutkání nakoupit všechny možné suroviny z celého světa. :D Takže se musím držet při zemi, aby se má peněženka příliš nezlobila. Nicméně s výběrem surovin si dávám hodně záležet, ráda pracuji s inovativními suroviny, které následně zakomponovávám do receptů. Takže mým prvním krokem je zjištění, zda dodavatelé přidali na své e-shopy nějaké nové suroviny, které by se mi mohly do nových produktů hodit a které by produkt udělaly jedinečným. Tak, aby byl jeden z mála a ne jeden z mnoha. 

 

 

Zároveň je pro mě hodně důležité, aby byly suroviny kvalitní, ráda nakupuju suroviny v BIO kvalitě s certiikáty Cosmos, Ecocert, GMO free, bez nano částic, apod. Ne všechny suroviny ale jdou zakoupit v BIO kvalitě, v takovém případě objednám vzorky od více dodavatelů a potom porovnávám kvalitu (podle čichu, barvy, konzistence, bezpečnostních listů).

Pokud najdu nějaké vhodné novinky, tak je samozřejmě vezmu, v opačném případě projíždím weby a hledám, jaké další suroviny by se hodily. Než dorazí, vypíšu si, co jsem nakoupila a jaké dané suroviny mají účinky. Jakmile dorazí, nastává moment očichávání, osahávání. Mnohdy se mi stává, že surovina nesplní mé očekávání a v takovém případě ji dám stranou a zužitkuji ji pro své domácí použití. Nejhorším v tomto případě jsou vůně, které mnohdy přípomínají vůně na záchod a to rozhodně není to, co bych chtěla. Nakoupím třeba deset různých vzorků a z toho třeba jedna projde. Takže ano, už v tomto kroku přicházejí finanční ztráty, ale s tím se zkrátka musí počítat. :)

A jaká surovina je pro mě nejoblíbenější? 

Je to absolue frangipani neboli plumeria. Jedná se o havajskou kytičku, která má nádhernou vůni a kterou najdete v našem pleťovém krému, který nese název Plumeria.

Celý tento proces zabere přibližně 2 - 3 týdny a to jsme na začátku celé přípravy nových produktů. Než uzavřu toto druhé téma přípravy, ráda bych se s vámi podělila i o dodavatelé, se kterými jsem dlouhodobě spokojená.

 

Za Českou republiku:

Nature - store

Ekokoza

Fichema

 

Ze zahraničí:

Aroma - zone

Manske

Mystic Moments

 

To je k druhé části vše. Pokud by vás na toto téma cokoliv zajímalo, stačí napsat a ráda vám zodpovím vaše otázky. Příště si povíme něco o třetí částí, kterou je sestavování receptů. Myslím si, že tahle třetí část by mohla být pro vás velmi zajímavá.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz

    Přihlaste se prosím znovu

    Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

    Děkujeme za pochopení.

    Přihlášení