Z certifikace: Část první, výběr produktů!

Slíbili jsme vám, že vás vezmeme do tajů certifikace a společně s námi tak projdete celým procesem. Celý projekt s názvem #zcertifikace bude rozdělený do několika částí. Celým procesem vás provedu já, Adri. Ta, která stojí za všemi produkty, která je sestavuje a vyrábí. Snad se mi podaří vám všechny potřebné informace předat jasně a stručně. Pokud byste měli jakékoliv otázky, napište.

První část: Výběr produktů.

 

I přesto, že se to může zdát jako jednoduché, protože říct si: "Tak, teď se pustím do přípravy třeba deodorantu," není to tak. Dobře, teď už to pro mě je jasné, ale když jsem začínala, skutečně tomu tak nebylo. Neměla jsem takové zkušenosti, abych si mohla říct, jdu do toho a věděla během sekundy, že to je reálné. Teď už mám vyzkoušených tolik produktů, že už vybírám ty, které jsou pro mě ty nejsympatičtější a zároveň po zkušenostech už dokážu odhadnout, které budou zároveň sympatické i pro vás. Ale vraťme se zpátky na začátek....

 

Nejdříve si musím zjistit, zda jsem vůbec schopná v rámci handmade výroby určitý produkt vyrobit bez použití strojů (plnička, lis, apod). Pokud zjistím, že stroj nepotřebuju, začínám zjišťovat, jak se vlastně daný produkt vyrábí. Ne, nikdy jsem nekopírovala a ani to v plánu nemám, z něčeho ale samozřejmě vycházet musím, protože i Bedřich Smetana se ze začátku učil hrát skladby jiných a ne své a postupně se zdokonaloval a až věděl, že teď už to zvládne sám, začal skládat ty své vlastní.

 

Za tu dobu, co už vyrábím, vím, kde najdu důvěryhodné informace, ze začátku u prvních pokusů to ale nebyla procházka růžovou zahradou, zpětně jsem zjišťovala, že některé zdroje nemají správné informace a i přesto je na svých stránkách mají a i přesto je jiní „kopírují“, o to horší potom je, když vám přijde otázka, zda je vitamín E konzervant (ne, není, je to antioxidant) nebo když si přečtete informaci, že extrakt z grepových jader je konzervant (ne, opět není). Teď už samozřejmě tak detailní hledání informací nepotřebuju, ze začátku jsem ale byla snad každý den zabořená do různých knih a četla jsem diskuze v různých skupinách, zkoušela jsem všechny možné recepty a testovala na sobě a svých blízkých a postupně jsem se posouvala dál a dál, zde tak platí jedno pravidlo: učený skutečně z nebe nespadl.

Do výběru produktů ale nespadá jenom zjištění, zda jsem schopná daný produkt vyrobit vlastníma rukama, spadá do toho i obalový materiál. Dá se daný produkt dát i do takového obalu, který je pro mě dostupný a který je v souladu s brandem?

 

Pokud jsou pro mě všechny otázky zodpovězené a vím, že jsem schopná produkt vyrobit, mám z části vyhráno. A můžu si pomyslně odškrtnout první část.

 

Ano, můžu se aktuálně vrhnout do příprav tří nových produktů (dvoufázový odličovací olej, kondicionér, pleťové sérum).

 

A následuje část druhá....výběr surovin. Ale o té si povíme zase příště. Tak nás sledujte, aby vám nic neuteklo.

 

Seznam všech částí, kterými vás provedu:

1, Výběr produktů

2, Výběr surovin

3, Sestavení receptu a testování

4, Sepsání podkladů k certifikaci

5, Část poslední (grafika, fotky, zápis do CPNP)

 

 

 

  • Home
  • Design Shoptetak.cz