Bakuchiol a stoechiol: Revoluční ingredience v boji proti stárnutí pleti!

Dvě látky s podobným názvem, které můžou být nepříliš dobře zapamatovatelné, jejich účinky jsou ale natolik efektivní, že si je s radostí zapamatujete a o co víc – budete je v kosmetických produktech vyhledávat a pravidelně používat.

 

BAKUCHIOL

Bakuchiol, která se vyskytuje v semenech a listech rostliny psoralea corylifolia neboli stromu babchi. Tato látka je považována za první přirozenou alternativu k retinolu, tedy vitamínu A, který je silný antioxidant a je výborný k ochraně buněk před oxidačním stresem. Bakuchiol je narozdíl od retinolu bez vedlejších účinků, jakými jsou loupání, pálení či zarudnutí pleti. Mimo jiné se bakuchiol dlouhou dobu využíval v tradiční čínské medicíně a v ajurvédě. Je klinicky prokázáno, že bakuchiol redukuje tmavé skvrny na pokožce, redukuje výskyt vrásek a jemných linek, snižuje poškození kůže způsobené UV zářením a to stejně efektivně jako retinol. Bakuchiol je tak skvělou anti-aging složkou stimulující tvorbu kolagenu. Je zároveň fotostabilní, tudíž je vhodný i pro denní použití. Mimo jiné je bakuchiol vhodný i pro aknózní pleť a to díky jeho protizánětlivým účinkům.

 

STOECHIOL

Jedná se o extrakt z levandule motýlí neboli lavandula stoechas. Studie ukázala, že již po 24 hodinách je vidět první efekt tohoto zázraku. Poté, co byla léčba ukončená, po 7 dnech byly výsledky stále patrné. Jedná se tak o okamžitý účinek proti vráskám spojený s dlouhodobým účinkem proti stárnutí. Už Egypťané znali jedinečné účinky levandule motýlí, používali ji během balzamování, pozadu nebyli ani Římané, kteří si dělali z této rostliny parfémové koupele. Stoechiol byl podrobený řadou in vitro testů. Funguje tak, že se dostává do kůže a následně do vráskových záhybů, působí na ně jako taková samolepka, která vrásku zafixuje a tím ji uvolní. Z tohoto důvodu jsou účinky viditelné téměř okamžitě. Stoechiol je skvělým parťákem pro všechny věkové kategorie. Dokáže udržet pleť mladistvější a eliminovat vznik vrásek. Nemusíte se ale bát, že by stoechiol znehybnil obličej. Stoechiol má za úkol přirozeně eliminovat vrásky bez negativního efektu.

 

Co si zapamatovat o Bakuchiolu?

 • anti-aging
 • přírodní alternativa k retinolu
 • pomáhá v boji proti akné
 • snižuje poškození kůže způsobené UV zářením
 • antioxidační a protizánětlivé účinky
 • redukuje tmavé skvrny

 

Co si zapamatovat o Stoechiolu?

 • anti-aging
 • liftingový efekt
 • první viditelný výsledek již první den aplikace
 • okamžité a dlouhodobé vyhlazení drsnosti pokožky

 

Bakuchiol a stoechiol najdete v Puaree pleťovém séru. Detailnější informace o produktu najdete ZDE.

 

Stoechiol najdete také v Puaree očním krému. Detailnější informace o produktu najdete ZDE.

 

Zdroje:

Informační brožura výrobce Stoechiolu.

Informační brožura výrobce Bakuchiolu.

Fotky použité z Pixabay.

 

 • Home
 • Design Shoptetak.cz

  Přihlaste se prosím znovu

  Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

  Děkujeme za pochopení.

  Přihlášení