MalaKite: Modrý elixír pro vaši pleť! Proč ho začít používat?

MalaKite je inovativní aktivní minerální extrakt bohatý na stopové prvky a měď, je silný antioxidant, pomáhá detoxikovat pokožku a přináší ochranu pro pleť i vlasy. To ale není vše. Co dalšího tento drahokam umí?

 

Tekutý extrakt z kamene je symbolem tvořivosti a změny, drahokam malachite je známý jako posvátný kámen starověkého Egypta. Používá se již tisíce let jako barvivo a také k ošetření pokožky. Název pochází z řeckého slova malache, který označuje sléz a sytě zelenou barvu. Znali ho i staří Řekové a Římani. Používal se mimo jiné jako barvivo v malířství i jako líčidlo. Kdysi lidé věřili, že tento drahokam má moc chránit děti před kouzly a čáry. V době antiky se také používal v rámci léčení očních chorob. V 16. století se ve střední Evropě ho používali k k podpoře růstu dětí, měl také podporovat léčitelé, kteří s malachitem pracovali a utišoval bolest.

Dnes se i díky speciální technologií extrahuje ze samotného drahokamu a tím tak vzniká tekutý MalaKite extrakt, aktivní látka, která má řadu benefitů. Je ochranným minerálním komplexem, chrání pleť, jedná se o silný lapač volných radikálů, poskytuje ochranu před stárnutím pleti. Mimo jiné je silným antioxidantem. Extrakt má modrou barvu. Kameny, které se používají k výrobě tekuteho extraktu pocházejí ze střední Afriky.

 

MalaKite je důkazem, že rostliny nejsou jediným zdrojem přírodních aktivních látek. Jelikož se jedná o extrakci ze samotného drahokamu, je také zdrojem mědi, která je důležitým stopovým prvkem, podílí se na produkci keratinu a zvyšuje množství kolagenu.

 

MalaKite prošel i řadou in vitro tesů, ze kterých bylo prokázáno, že detoxikuje a slouží i jako štít proti oxidačnímu stresu.

 

Co si zapamatovat:

1, Antioxidant

2, Detoxikace

3, Anti-aging

4, Štít proti oxidačnímu stesu

 

Ve kterých Puaree produktech najdete MalaKite:

 

1, Denní krém Intense Nutrition, více o tomto produktu najdete ZDE

 

2, Pleťová mlha Lavender & Lactobacillus, více o tomto produktu najdete ZDE

 

 

Zdroje:

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Malachit

Gattefossé, produktový katalog k MalaKitu

PixaBay

 

  • Home
  • Design Shoptetak.cz