Staráte se o svou pleť správně? Pár tipů, které vám pomůžou

Jak je známo, kůže je náš největší orgán, o který bychom se měli také řádně starat. V tomto článku si povíme o tom, jak bychom se měli starat o část kůže – a tedy pleť.

 

Pokud jste doposud řešili péči o pleť tím, že jste se večer opláchli vodou a šli spát nebo jste si ve 40 letech uvědomili, že už by to chtělo nějaký ten krém na vrásky, tak to nebylo úplně nejlepší řešení. Pojďme si teď ukázat, jak na to.

 

Dáme teď stranou specifikaci jednotlivých typů pleti (mastná, aknózní, suchá, apod.), každodenní rituál v péči o pleť je ve své podstatě jednotný a může vám pomoci vyřešit řadu vašich problémů, se kterými jste se museli doteď potýkat. Stačí si najít pět minut ráno a deset minut večer.

 

Odlíčení

Odlíčení patří k základním krokům a rozhodně nestačí jenom voda. Prozradím vám proč. Během dne pokožka produkuje nečistoty, k tomu se přidají nečistoty z ovzduší a make-up, který většina žen používá a všechny výše zmíněné zkrátka jenom vodou z pleti nedostanete. Zkrátka, už jste si někdy umyli třeba mastné ruce jenom vodou? Určitě ne, stejně tak je tomu i u pleti. K odlíčení vám poslouží buď odličovač, odličovací mléko nebo alternativně můžete použít také vlhký tamponek na který nakapete pár kapek třeba olivového oleje.

 

Čištění

Poté, co se odlíčíte, je potřeba pleť vyčistit a to nejlépe dvakrát denně přípravkem, který vás nevysušuje. K tomu slouží čistící pěny, gely, čistící marmelády, pudry, hydrofilní oleje apod. V produktech najdete látky, které z pokožky odstraní nečistoty (tenzidy, polyglyceryl, apod.). Použít můžete také pleťové mýdlo, které ale ne každé pleti vyhovuje. Vyčistit pleť můžete pomocí konjac houbičky nebo čisticího kartáčku ze silikonovou hlavicí.

 

Dočištění

Abychom si byli jistí, že je pleť opravdu dobře vyčištěná a nezůstaly na ní žádné nečistoty, slouží k tomuto účelu tonikum, pleťová mlha nebo hydroláty, tedy květinové vody (nejoblíbenější jsou z růže, levandule, heřmánku, apod.). Na vatový tamponek nastříkejte nebo nakapejte trochu přípravku a pleť tak dočistíte. Využít můžete třeba naší pleťovou mlhu s laktobacily, o které napsala také Lucie van Koten na svém blogu.

 

Krémy/séra/balzámy

Poté, co je vaše pleť vyčištěná, přichází na řadu krémy nebo séra či pleťové balzámy. Pokud aplikujete pleťový balzám nebo pleťové sérum, vždy je potřeba nanést na vlhký obličej. Krémy/séra/balzámy jsou důležité a rozhodně by se na něj nemělo zapomínat. Obsahují aktivní látky, které vaší pleti dodají živiny, vitamíny a podle typu pleti také bojují s kožními problémy, mastnou pletí, vráskami a dalšími neduhy. Důležité je, abyste si vybrali péči, která bude vhodná pro váš konkrétní typ pleti. Existují také produkty, které jsou pro jakékoliv typy pleti a to například náš oblíbený pleťový krém Plumeria. Pokud vám více vyhovují na noc séra a je vám více než 35 let, sáhnout můžete po našem pleťovém séru s bakuchiolem a stoechiolem. Zapomenout bychom samozřejmě neměli ani na oční krém, který eliminuje kruhy pod očima i váčky, vyzkoušet můžete Puaree oční krém s kofeinem a koenzymem Q10.

 

 

Takto by ideálně měla vypadat péče o pleť večer před spaním. Ráno stačí vynechat odlíčení a místo pleťových balzámu či sér použít pleťové krémy.

 

Další tipy, na které byste neměli zapomínat

 

Masky

Pleťové masky jsou také nedílnou součástí péče o pleť. Měly by se aplikovat dvakrát týdně a nechat působit přibližně 10-15 minut, některé se nechávají působit přes noc, vždy si tak pečlivě přečtěte informace od výrobce na etiketě. Pokud jste milovníky jílových masek, rádi vám doporučíme balíček DIY, který si namícháte doma sami. Nemusíte se obávat, že by to bylo moc složité. Stačí smíchat všechny suroviny, zamíchat a aplikovat. Jílové masky stahují póry, čistí pleť, sjednocují tón pleti a působí také jako jemný peeling. Jílovou masku s argonovým olejem a s pudrem z damašské růže najdete ZDE.

 

Konjac houbičky

Konjac je přírodní houbička pro každodenní čištění a revitalizaci pleti. Je hypoalergenní, vyrovnává PH pleti. Houbičky mimo jiné obsahují i extrakty, které mají další skvělé účinky pro vaši pleť. Na našem webu najdete celkem čtyři druhy, například se zeleným čajem nebo s extraktem z borůvek. Zakoupit si je můžete ZDE.

 

Gua sha a face roller

Face roller i gua sha jsou masážní pomůcky, které slouží k prokrvení pleti, napomáhají vstřebávání aktivních látek. Je několik druhů, které jsou určené k určitému typu pleti nebo vašim preferencím.

 

Obličejová jóga

Obličejová jóga zlepšuje prokrvení pleti, uvolňuje mimické svaly a může také ovlivnit to, jak působíme na své okolí. Základy obličejové jógy najdete buď na internetu nebo si můžete zakoupit knížku Krásná tvář, ve které jsou kapitoly věnované právě obličejové józe.

 

Péče o pleť ale nesouvisí jenom s kosmetickými produkty, obličejovou jógou, konjac houbičkami, zkrátka tím, co na pleť nanášíme, důležité je také to, jak se o sebe staráme, co jíme, co pijeme a jak máme nastavenou mysl. Všechno to se odrazí nejen na naší pleti.

 

Doufám, že vám tento návod přinese takový malý návod k tomu, jak se správně starat o pleť. Je jasné, že ze začátku může být návod komplikovanější, je to ale pouze o zvyku, jakmile se naučíte o svou pleť správně starat, rozdíl určitě poznáte.

 

Mějte se krásně. 

Za Puaree, Adri.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz